
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.2 % |
| Length | 2.92 mm |
| Width | 1.3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 1.22 mm |
| Thickness | 1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Output Current | 15 mA |
| Output Voltage | 3 V |
| Max Output Current | 15 mA |
| Number of Channels | 1 |
| Reference Type | Shunt |
| Cathode Current | 77 µA |
| Max Output Voltage | 3 V |
| Reference Voltage | 3 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Shunt Current | 15 mA |
| Initial Accuracy | 0.2 % |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Fixed |
Stock: 23
Distributors
pcbx
Unit Price$1.52650
Ext.Price$1.52650
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.52650 | $1.52650 |
| 10 | $1.26422 | $12.64220 |
| 25 | $1.15695 | $28.92375 |
| 50 | $1.05878 | $52.93900 |
| 100 | $0.96893 | $96.89300 |
| 300 | $0.93149 | $279.44700 |
| 500 | $0.89550 | $447.75000 |
| 1000 | $0.86408 | $864.08000 |
